Hala magazynowa – abc idealnego projektu

hala magazynowa

Większości  z nas wydaje się, że wybudowanie hali magazynowej to prosta sprawa. Otóż nic bardziej mylnego. Na samym początku musimy się zastanowić nad jedną bardzo ważną rzeczą – jakie będzie przeznaczenie powstającej hali. Od tego zależy wybór materiałów, z jakich ona powstanie.
Materiałem, z którego dziś już nikt nie buduje hal jest drewno, więc pozostaje tylko beton i stal. Każde z nich jest zupełnie inne pod względem cech powstałej z nich konstrukcji.
Beton, ze względu na trwałość będzie wymagał odpowiedniego przygotowania podłoża. Samo postawienie konstrukcji betonowej to o wiele dłuższy czas budowy i ewentualnej przeróbki czy rozbiórki.
Stalowa hala magazynowa wymaga krótszego czasu żeby ją wybudować  i jest ona bardziej elastyczna, łatwo ją rozbudować do pożądanej wielkości. Usunięcie jest też szybsze  i na pewno tańsze od hali betonowej. Dużym plusem tego materiału jest jego waga. Jest stosunkowo lekki, co pozwala na postawienie hali na różnych rodzajach gruntu.
Nowością są namioty magazynowe z PCV, są kilkakrotnie tańsze o pozostałych, jednak mają wiele ograniczeń i nadają się tylko dla towarów na które temperatura nie ma wpływu.
Żeby hala magazynowa była funkcjonalna należy pamiętać o jeszcze jednej ważnej rzeczy, mianowicie odpowiednim rozmieszczeniu dróg bezpieczeństwa, przeciwpożarowych, aby nie kolidowały z regałami magazynowymi.
Końcowym pytaniem jest, jakie oświetlenie powinno być na hali, żeby nie wpływało na przechowywany w niej towar. Duże okna, gdzie latem będą się nagrzewały czy lepiej małe okna w dachu z dodatkowym sztucznym światłem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *